košík

Program ročníku 2014

bře 24Po 20:00 San Francisco Symphony kvě 08Čt 09:00 Soutěž Pražského jara - obor HOBOJ - I. kolo 09 09:00 Soutěž Pražského jara - obor FAGOT - I. kolo 11Ne 09:00 Soutěž Pražského jara - obor HOBOJ - II. kolo 19:00 Česká baletní symfonie II 12Po 09:00 Soutěž Pražského jara - obor FAGOT - II. kolo 10:00 Pietní akt na vyšehradském Slavíně 20:00 Česká filharmonie & Jiří Bělohlávek 13Út 16:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor hoboj (část 1)
20:00 Česká filharmonie & Jiří Bělohlávek 20:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor hoboj (část 2)
14St 16:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor fagot (část 1)
20:00 Česká filharmonie & Jiří Bělohlávek 20:00 Mezinárodní hudební soutěž
Finále, obor fagot (část 2)
15Čt 19:00 Harlemania 20:00 SOČR & Petr Altrichter 21:30 Nocturno I. / Roman Rabinovich 16 20:00 Gidon Kremer & Kremerata Baltica 20:00 Karol Mossakowski 17So 11:00 Matiné I. - Mellon & Tuljankina 20:00 Adam Plachetka 18Ne 15:00 Hudba Hradní stráže a Policie České republiky 20:00 Debut Pražského jara 20:00 Freiburger Barockorchester 19Po 20:00 Daniil Trifonov 20:00 Konvergence 20Út 20:00 Leif Ove Andsnes & Mahler Chamber Orchestra 20:00 Collegium Marianum & Damien Guillon 21St 20:00 Leif Ove Andsnes & Mahler Chamber Orchestra 20:00 Mischa Maisky & Petr Vronský 22Čt 20:00 Lang Lang & Wiener Philharmoniker 20:00 Pavel Haas Quartet 23 21:30 Nokturno II. / Janáčkovo trio & Irvin Venyš 24So 11:00 Matiné II. / Kalliopé Trio Prague 19:00 G. Verdi - Simon Boccanegra 20:00 Violeta Urmana & Bamberger Symphoniker 20:00 Martinů Voices & Clara Novakova 25Ne 10:30 Sukovy Křečovice 18:00 Jitro - královehradecký dětský sbor 18:00 R. Wagner - Tannhäuser 20:00 Les Arts Florissants 26Po 20:00 Julia Fischer & Milana Černjavska 27Út 20:00 NOSPR, Alexander Liebreich & Kateřina Javůrková 20:00 Julia Fischer Quartet 28St 20:00 Andreas Scholl & Accademia Bizantina 20:00 Blumsingers Praha 29Čt 20:00 PKF - Prague Philharmonia & Jakub Hrůša 30 20:00 The Hilliard Ensemble 20:00 Bennewitzovo kvarteto 31So 11:00 Matiné III. / Julie Svěcená & Václav Mácha 14:00 Belfiato Quintet 16:00 Panochovo kvarteto 18:00 České noneto 20:00 Simona Houda Šaturová & Collegium 1704 20:00 Wihanovo kvarteto & Marie Fajtová čvn 01Ne 11:00 Trio Martinů 14:00 Renata & Igor Ardaševovi 14:00 L. Janáček - Příhody lišky Bystroušky 16:00 Pražákovo kvarteto & Lukáš Klánský 20:00 Baborák Ensemble & Karel Košárek 02Po 18:00 Mužské vokální kvarteto QVOX 20:00 FOK & Vladimír Válek & Tomáš Víšek 03Út 20:00 Paavo Järvi, Hilary Hahn & hr-Sinfonieorchester Frankfurt
Violeta Urmana & Bamberger Symphoniker
24/5
Sobota 20:00
Místo konání: Obecní dům - Smetanova síň cena300 - 1500 Kč Přidat do Můj program

Interpreti:

Program:

  • Richard Strauss: Verführung, op. 33/1
  • Richard Strauss: An die Nacht, op. 68/1
  • Richard Strauss: Frühlingsfreier, op. 56/5
  • Richard Strauss: Lieder, op. 27 (Ruhe, meine Seele)
  • Richard Strauss: Lieder, op. 27 (Heimliche Aufforderung)
  • Richard Strauss: Lieder, op. 27 (Morgen)
  • Richard Strauss: Lieder, op. 27 (Cäcilie)
  • Gustav Mahler: Symfonie č. 1 D dur „Titan“
  • Předpokládaný konec koncertu ve 22.00: koncert s přestávkou

VIOLETA URMANA

New York Metropolitan Opera, Teatro alla Scala, Opéra national de Paris, Berliner Staatsoper, London Covent Garden, to je jen krátký výčet operních scén, kde vystoupila litevská sopranistka Violeta Urmana. Spolupracovala s Riccardem Mutim, Antoniem Pappanem, Sirem Nevillem Marrinerem, Claudiem Abbadem, Pierrem Boulezem, Semyonem Bychkovem, Richardem Chaillym ad. Její hlas je zachycen na nahrávkách společností Deutsche Grammophon či EMI. Nezapomenutelným nahrávacím projektem se pak stala její DVD nahrávka Aidy v režii Franca Zeffirelliho. Hlas Violety Urmany je jako stvořený pro tvorbu Richarda Strausse, jehož výběr z písní pro soprán a orchestr zazní v jejím podání v Praze.

JONATHAN NOTT

Spolupracoval s Vídeňskými filharmoniky, Newyorskou filharmonií, Chicagskými symfoniky ad. Od roku 2000 je šéfdirigentem Bamberských symfoniků. “Myslím, že společně vytvořili jedno z nejvíce vzrušujících partnerství v orchestrální hudbě za posledních 9 let,” napsal o tomto spojení britský list The Guardian.

____________________

Vstupenka na Pražské jaro zároveň jako slevový kupón!

Vstupenka na Pražské jaro platí zároveň jako slevový kupón na výstavu "Vivat Musica!" Národní galerie v Praze a do expozice "Secese. Vitální umění 1900" Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Více informací v odkazu "Vivat Musica!" a "Secese. Vitální umění 1900" v sekci "Novinky".

Mohlo by se Vám také líbit

17/5Sobota 20:00 Adam Plachetka

Dvořák / Smetana 

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Recitály
15/5Čtvrtek 20:00 SOČR & Petr Altrichter

Janáček / Skoumal / Dvořák 

SVĚTOVÁ PREMIÉRA

Orchestrální koncerty
29/5Čtvrtek 20:00 PKF - Prague Philharmonia & Jakub Hrůša

Haas / Dvořák

TIP PRAŽSKÉHO JARA

Orchestrální koncerty
Ve spolupráci s Ministerstvo kultury Generální partner Česká spořitelna Oficiální partner RWE Hlavní mediální partner Partner festivalu Praha
TOPlist