Na přímo s Martinem Suchánkem Na přímo s Martinem Suchánkem Na přímo s Martinem Suchánkem
zpět na program

Na přímo s Martinem Suchánkem

„Na přímo“ s režisérem Martinem Suchánkem: Nejprve shlédneme jeho hudební dokumentární film BARENBOIM/SMETANA/MÁ VLAST, jež nás provede nastudováním legendárního Smetanova cyklu Danielem Barenboimem s orchestry Statskapelle Berlin a Vídeňská filharmonie. Poté nás Martin Suchánek zasvětí do detailů natáčení a seznámí nás i se svou další prací na poli dokumentárního filmu a fotografie.

Datum konání

Pondělí, 29. 10. 2018 od 18.00

Místo konání

Kostel sv. Vavřince

Navštíví nás režisér hudebních dokumentárních filmů Martin Suchánek, autor dokumentárního filmu BARENBOIM/SMETANA/MÁ VLAST/. Nejprve bude projekce tohoto dokumentu (45 minut) a poté diskuse s režisérem. Dokument vypráví o zákulisí přípravy a nastudování  Mé vlasti pro Pražské jaro 2017 Danielem Barenboimem s Vídeňskou filharmonií. Režisérovi se podařilo nebývalé – Daniel Barenboim i Vídeňští filharmonikové dali souhlas k přítomnosti kamer už na první zkoušce. „Ve střižně jsme zpracovali několika desítek hodin záznamu. Dokument se rodil podobně, jak se rodila Barenboimova interpretace Mé vlasti,“ prozrazuje režisér Martin Suchánek. „Výsledek bude nesmírně zajímavý a atraktivní nejen pro milovníky hudby. Je to vlastně prostá studie dirigentovy práce, oproštěná od příkras a vysvětlujících komentářů. Je to objevování světa, do kterého se málokomu podaří nahlédnout. Obsahuje spoustu emocí a je příběhem vzniku velkého díla.“

Film bude promítán s českými titulky. I když někteří z Vás tento dokument již viděli, naskýtá se výjimečná možnost komorního setkání s režisérem, který nám určitě prozradí nemálo zajímavého z natáčení.

Akce je určena pouze členům Přátel Pražského jara