Koncert Brněnského...
04/12/20 14:28
Zpět na program

Koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů

Program

  • Alois Fiala: Verbuňk
  • Jaromír Běhůnek: Šohajku zlá rada, Hutoreli povedali, V hornom konci svítá, Z podluží (úpravy lidových písní)
  • Pavol Tonkovič: Vrchovský plač -podle kokavské lid. kapely
  • Jaromír Dadák: V hoře pěkná jedlica, Valašská (úpravy lidových písní)
  • Emanuel Kuksa: Valašský tanec
  • Osvald Chlubna: Dárek (Anežka Gorlová)
  • Antoš Frolka: Západoslovenský verbuňk
  • Jaroslav Jurášek: Hore potůčky
  • Dušan Holý: Sedlácké z Horňácka
  • Slávek Volavý: Danaje a verbuňk
  • Ludvík Podéšť: Chodská polka
  • Jaromír Nečas: Posekali máje
  • Alois Fiala: Nestarej se, ženo má
  • Jaromír Běhůnek: Šohajku zlá rada, Hutoreli povedali, V hornom konci svítá, Z podluží (úpravy lidových písní)
  • Bohuslav Sedláček: Tanec pro klarinet
  • Emanuel Kuksa: Ore Janík, ore
  • Jaroslav Jurášek: Točené z Valašska
  • Emanuel Kuksa: Kebych byla jahodú
  • Miloslav Ištván: Čardáš
  • Ján Gašpar Hrisko: V Bystrici mestečku (úprava lidové písně)
  • Jaroslav Jurášek: Myjavské taneční písně
  • Pavol Tonkovič: Poďme, zazpievajme - Keď som, išol popod chotar

Interpreti

  • Jaroslav Jurášek
  • Emanuel Kuksa
  • Alois Fiala
  • Brněnský rozhlasový orchestr dechových nástrojů

Datum konání

04 / 12 / 2020
Pátek 14.28

Koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů

Alois Fiala: Verbuňk
Jaromír Běhůnek: Šohajku zlá rada – Hutoreli povedali – Písně ze Slovácka
Vítězslav Novák: Husari jedú – Slovenská
Pavel Tonkovič: Vrchovský plač -podle kokavské lid. kapely
Jaromír Dadák: V hoře pěkná jedlica – Valašská
Emanuel Kuksa: Valašský tanec
Osvald Chlubna: Dárek /Anežka Gorlová/
Leoš Janáček: Bystra voda – Lašský starodávný
Antoš Frolka: Západoslovenský verbuňk
Jaroslav Jurášek: Hore potůčky
Dušan Holý: Sedlácká z Horňácka
Slávek Volavý: Danaje a verbuňk
Ludvík Podéšť: Chodská polka
Jaromír Nečas: Posekali máje – česká
Alois Fiala: Nestarej se, ženo má

Jaromír Běhůnek: V hornom konci svítá – Z podluží
Bohuslav Sedláček: Tanec pro klarinet
Emanuel Kuksa: Ore Janík, ore – slovenská
Jaroslav Jurášek: Točené z Valašska

Leoš Janáček: Zelené sem sela – z Valašska
Emanuel Kuksa: Kebych byla jahodú – slovácká
Miloslav Ištván: Čardáš
J. G. Hrisko: V Bystrici mestečku – slovenská
Jaroslav Jurášek: Myjavské taneční písně
Pavel Tonkovič: Poďme, zazpievajme – Keď som, išol popod chotar – slovenská

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů
sólisté: Božena Šebetovská, Jarmila Šuláková, Dušan Holý, Milan Križo, Jožka Severin
housle: Vítězslav Volavý, Georgi Stalev
cymbál: Jan Gašpar Hrisko, Jaromír Běhúnek, Jaromír Nečas
dudy: Otakar Pokorný
dir. Emanuel Kuksa, Alois Fiala
umělecký vedoucí : Jaroslav Jurášek