Slovenský l'udový ...
06/03/50 20:00
Zpět na program

Slovenský l'udový umělecký kolektiv

Program

  • Miroslav Kořínek: Partizánská
  • Mikuláš Moyzes: Dve slovenské ljudové písně
  • Tibor Frešo: Poľana, Poľana /Detvianska/
  • Vítězslav Novák: 12 slovenských písní lidových
  • Alexander Moyzes: Spevy mládencov op. 37
  • Béla Bartók: Slovenské l´udové piesne z prvej svetovej vojny : Poslúchajte málo - Keď ja smutný pojdem - Kamaráti moji - A keď mňa zabijú- Keď som šiel na vojnu
  • Štefan Németh-Šamorínsky: Zbojnické piesne
  • Eugen Suchoň: Tri slovenske ludové piesne
  • Frico Kafenda: Tri mužské zbory na texty a nápevy l´udové poezie
  • Ján Cikker: Dupák op. 31 č. 1
  • Alexander Moyzes: Zbojnícky tanec op. 42
  • Dezider Kardoš: Východoslovenské zpevy a tance pre spevácky a tanečný súbor s orchestrom op. 19a
  • František Babušek: Bunkošový tanec op. 2a
  • Eugen Suchoň: Spievanky (úprava lidových písní)

Interpreti

  • Spevácky sbor slovenských učiteľov
  • Ján Strelec
  • Juraj Kubánka
  • Míla Urbanová-Bohdalovská
  • Martin Ťapák
  • Pavol Tonkovič
  • Vojtech Adamec
  • Bartolomej Urbanec
  • Vojtech Wieder

Datum konání

06 / 03 / 1950
Pondělí 20.00

Miroslav Kořínek: Partizánská /slova A. Prídavka/
Mikuláš Moyzes: Dve slovenské l´udové písně:
V hlbokej doline /Kysucká/, Uzka dražka do Valala /Zemplínská/
Tibor Frešo: Pol´ana, Pol´ana /Detvianska/
Vítězslav Novák: Z cyklu “Dvanáct slovenských písní lidových”
Vyletel vták – Neožením sa ja v jeseni
Alexander Moyzes : Spevy mládencov op. 37
Ide verbunk – Ozvena v hore – Tri panenky – Hop, hop, hop
Béla Bartók: Slovenské l´udové piesne z prvej svetovej vojny
Poslúchajte málo – Keď ja smutný pojdem – Kamaráti moji – A keď mňa zabijú- Keď som šiel na vojnu
Š. I. Neméth-Šamorínsky: Jánošík, Jánošík /z cyklu “Zbojnické piesne”/
Eugen Suchoň: Ej, dziny,dziny /z cyklu “Tri slovenske l´udové piesne”/
Frico Kafenda: Tri mužské sbory na texty a nápevy l´udové poezie
Išli hudci horou – Marikovská veža – Sedemdesiať sukien mala
Spevácky sbor slovenských učitel´ov
dir. Ján Strelec
Ján Cikker : Dupák , stredoslovenský vrchárský t.anec pre tanečný súbor s orchestrom
tanec : Juraj Kubánka
kroje : Liptovské Sliače
Trávnice pre ženský sbor /úprava Alexander Moyzes/
Kroje : Liptovská Osada
Alexander Moyzes : Zbojnícky tanec pre orchester
Dezider Kardoš : Východoslovenské zpevy a tance pre spevácky a tanečný súbor s orchestrom /Spiš:Koleso,Došafilka – Šariš: Verbunk – Zemplin: Kraička Posare /
tance : díla Urbanová-Bohdanovská
kroje : Sariš, Zemplín
František Babušek : Bunkošový tanec, oravský pastiersky tanec pre mužský tanečný súbor s orchestrom
tanec : Martin Ťapák
kroje : Horná Orava
Eugen Suchoň : Spievanky, spievanky
tanec : Martin Ťapák, díla Urbanová-Bohdanovská, Juraj Kubánka
kroje : z rozličných krajov Slovenska

Slovenský l’udový umělecký kolektiv
umělecký vedoucí : Pavol Tonkovič
sbormistr : Vojtech Adamec
choreograf : Juraj Kubánka
vedúci tanečného súboru : díla Urbanová-Bohdanovská
dir. Bartolomej Urbanec, Vojtech Wieder