Přihláška na soutěž 2021 zveřejněna

NYNÍ JE MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT DO SOUTĚŽE PRAŽSKÉ JARO 2021

 

Na webových stránkách soutěže je již zveřejněn online formulář, přes který je možné se přihlásit do příštího ročníku Mezinárodní soutěže Pražské jaro v oborech klavír a smyčcové kvarteto. Ten se uskuteční od 6. do 15. května 2021 v Praze.

Vzhledem k situaci ohledně pandemie koronaviru COVID-19 bude možné se přihlašovat až do 29. ledna 2021.

Do porot zasednou renomovaní umělci. Předsedou klavírní poroty bude americký virtuóz Garrick Ohlsson, který v porotě zasedne spolu s Ianem Fountainem (Velká Británie), Ivem Kahánkem (Česká republika), Martinem Kasíkem (Česká republika), Kevinem Kennerem (USA), Olgou Kern (Rusko/USA) a Gabrielem Leporattim (Itálie). Kvartetní porotě bude předsedat Michal Kaňka, člen Pražákova kvarteta a pedagog pražské HAMU. Dalšími členy této poroty budou Jonathan Brown (USA), Leoš Čepický (Česká republika), Zoltán Gál (Maďarsko), Yovan Markovitch (Francie), Alexander Pavlovsky (Izrael), Peter Schuhmayer (Rakousko).

Součástí soutěže budou také masterclass Alexandra Pavlovského (14.5.) a Garricka Ohlssona (17.5.), které jsou určeny širokému publiku. Zájemci o aktivní účast z řad studentů uměleckých škol se mohou přihlásit na e-mailové adrese masterclass@test.festival.cz do 31. března 2021.