FAGOTOVÁ soutěž právě začala

Včera 6. 5. jsme v Praze přivítali 34 soutěžících v oboru FAGOT a oficiálně jsme zahájili 73. mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro 2022. V následující dnech budou soutěžící bojovat o titul laureáta. Kandidáti přijeli z České republiky, Francie, Jižní Koreje, Japonska, Maďarska, Polska, Portugalska, Rumunska, Ruska, Slovenska, Švýcarska, Ukrajiny, a Venezuely. Tito účastníci soutěže postoupili na základě výsledků z předkola, které proběhlo již v roce 2020. Následně z důvodu epidemiologické situace musela být soutěž pozastavena a přesunuta na rok 2022. Z tohoto důvodu je letos zvednut věkový limit z 30 let na 32 let.

Soutěžící budou hodnotit renomovaní fagotisté v čele s Carlem Colombem jako předsedou poroty. Dalšími porotci jsou Bence Bogányi z Maďarska, Ole Kristian Dahl z Norska, Richard Galler z Rakouska, Jaroslav Kubita z České republiky, Laurent Lefèvre z Francie a Matthias Rácz z Německa.

Slavnostní zahájení již tradičně proběhlo za přítomnosti všech účastníků a porotců v Sále Martinů na Akademii múzických umění v Praze. Soutěžící si vylosovali pořadová čísla, pod kterými budou vystupovat až do konce soutěže.

První kolo fagotové soutěže začalo dnes 7. 5. v 09:00 v Sále Martinů na Akademii múzických umění a potrvá až do pozdních hodin následujícího dne. Poslechnout si můžete přijít skladby od Zdeňka Šestáka a Wolfganga Amadea Mozarta.

Lístky zakoupíte na místě nebo zde na webových stránkách festivalu.

Časový harmonogram byl právě publikován na této stránce.

Další informace ohledně soutěže naleznete na našich sociálních sítích. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu.