Začala soutěž v oboru KLARINET

Po pátečním zahájení fagotové soutěže jsme zahájili také kategorii klarinetovou. Do Prahy dorazilo 29 soutěžících z České republiky, Číny, Dánska, Francie, Itálie, Izraele, Japonska, Jižní Koreje, Polska, Portugalska, Ruska, Tchaj-wanu a Slovinska. Z důvodu pozastavení a přesunutí soutěže na rok 2022 byli tito soutěžící vybráni, stejně jako v oboru FAGOT, již v roce 2020.

Předsedou klarinetové poroty je uznávaný klarinetista Harri Mäki z Finska. Spolu s ním v porotě zasedá Nicholas Cox z Velké Británie, Igor Františák a Vlastimil Mareš z České republiky, Michel Lethiec z Francie a Masatoshi Tanaka z Japonska. Kateřina Soukalová Váchová zaujala místo za porotce Johannese Gmeindera z Německa, který se z důvodu nemoci nemůže soutěže účastnit.

Soutěžící si během oficiálního zahájení vylosovali pořadová čísla, pod kterými první z nich vystoupil již 8.5. v Národním domě na Vinohradech. První kolo trvá až do večera následujícího dne. Přijďte si poslechnout skladby Igora Stravinského a Carla Marii von Webera.

Vstupenky jsou k dostání v místě konání nebo na webových stránkách festivalu.

Časový harmonogram byl právě publikován na této stránce.

Další informace ohledně soutěže naleznete na našich sociálních sítích. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu.