Aktualizace programu

Vážení posluchači,

dovolujeme si Vás ve stručnosti upozornit na aktuální změny v programu festivalu Pražské jaro.

 

Sólistou koncertu 20. května bude slovenský houslista a koncertní mistr Vídeňských symfoniků Dalibor Karvay, který pod taktovkou Iona Marina uvede Introdukci a Rondo capriccioso Camilla Saint-Saënse. Karvay zastoupí původně ohlášeného houslistu Ray Chena.

 

Symfonický orchestr Bavorského rozhlasu byl nucen zrušit své pražské vystoupení 21. května, a to z důvodu protiepidemických opatření na německé straně.

 

Mahler Chamber Orchestra zrušil své evropské turné, neuskuteční se tak jejich koncert 28. května. Namísto tohoto koncertu Pražské jaro do programu zařadilo vystoupení Českého filharmonického sboru Brno.

 

Je nám velkým potěšením upřesnit, že sólistou závěrečného koncertu bude tenorista Petr Nekoranec. Za doprovodu České filharmonie a pod taktovkou Marka Wiggleswortha v jeho podání zazní Brittenův písňový cyklus Les Illuminations.

 

Aktualizovaný program festivalu Pražské jaro nyní čítá na dvě desítky koncertů, jejichž přímé přenosy budou moci diváci bezplatně sledovat na webových stránkách festival.cz, vybrané zprostředkuje Česká televize a Český rozhlas. Čtyři festivalové koncerty se v rámci pilotního projektu iniciovaného Ministerstvem kultury ČR uskuteční s obecenstvem v sále.