Klavírní soutěž 2021 zahájena!

Dnes 9. 5. jsme v Praze přivítali 10 soutěžících v oboru KLAVÍR a oficiálně jsme zahájili 72. mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro 2021. Soutěžící budou v následujících dnech bojovat o titul laureáta. Kandidáti přijeli z České republiky, Jižní Korey a Japonska. Hodnotit je budou renomovaní klavíristé v čele s Garrickem Ohlssonem, který je předsedou poroty. Dalšími porotci jsou Gabriele Leporatti z Itálie, Ivo Kahánek z České republiky, Kevin Kenner z USA, Martin Kasík z České republiky a Olga Kern zastupující Rusko a USA. V porotě zasedá dále Ian Fountain, který se z důvodu pandemie nemohl účastnit soutěže osobně a veškerá vystoupení bude sledovat online. 

Tito účastníci soutěže postoupili na základě výsledků z I. kola, které se z důvodu epidemiologické situace konalo online. Zahajovací ceremoniál proběhl netradičně na nádvoří Lichtenštejnského paláce, za účelem zvýšení bezpečnosti, kde si soutěžící vylosovali pořadí, ve kterém budou vystupovat po celou dobu jejich aktivní účasti v soutěži.  

Druhé kolo klavírní soutěže se bude konat zítra 10.5. od 10:00 v Sále Martinů na Akademii múzických umění. Kromě skladeb od Beethovena, Mozarta a dalších, zazní také skladba zkomponovaná pro Pražské jaro 2021 od Jany Vöröšové s názvem Hra.   

Z důvodu pandemie, která nedovoluje přítomnost diváků na jednotlivých koncertech, je možné sledovat všechna vystoupení soutěžících prostřednictvím živých přenosů. Odkaz na živý přenos II. kola naleznete ZDE 

Časový harmonogram byl právě publikován na této stránce 

Další informace ohledně soutěže naleznete na našich sociálních sítích. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu.