Amós Lora Quartet Amós Lora Quartet Amós Lora Quartet
Kapelník Strunokřídlý
Kubelíček Okvětníkový
zpět na program

Amós Lora Quartet

Autorská tvorba a úpravy děl hudebních velikánů v podání mladých jazzových hudebníků

Datum konání

Čtvrtek, 17. 5. 2018 od 20.00
Předpokládaný konec koncertu 21.40

Cena

400 - 800 Vstupenky vyprodány

Interpreti

  • Amós Lora - kytara
  • Luis Guerra - klavír
  • Reinier Elizarde “El Negrón” - kontrabas
  • Manu Masedo - bicí nástroje
Kornatka Pastorální
Rafaelka Ambroziánská

Madridský rodák Amós Lora se pražskému publiku poprvé představil před pěti lety na festivalu Kytara napříč žánry. Ve stejném roce vydal tehdejší kytarový teenager své první album Cerro Negro, do jehož sleeve note napsal legendární Paco de Lucía: „Amósi, jestli budeš v hraní pokračovat tak dál, můžeme si všichni hledat jiné zaměstnání.“ Tato slova krále flamenka musela znít třináctiletému klučinovi jako rajská hudba.

Od roku 2012 vystoupil na nejdůležitějších flamenkových festivalech v Madridu, kromě Prahy se v programu jeho koncertních turné objevila města Salamanca, Mont de Marsan, Lisabon, Záhřeb, Istanbul ad.

V roce 2014 se podílel na natáčení CD The Rough Guide to Flamenco Guitar, na kterém se objevily největší hvězdy tohoto žánru jako Tomatito, Carles Benavent, Paco de Lucía, Cañizares, Moraito, Riqueni, Pepe Habichuela a další.

O tom, že Amós Lora ale není flamenkovým fundamentalistou, svědčí repertoár, ve kterém jsou vedle jazzových standardů autorů jako Chick Corea, Bill Evans, Charlie Haden také brazilské samby a bossa novy Antonia Carlose Jobima nebo „Nuevo tango“ Astora Piazzoly, ale také vlastní skladby, mezi nimiž je novinka s názvem 12. V programu jeho pražskojarní premiéry zazní ukázky z alba Así Lo Veo (2016).

V jeho novém kvartetu ho doprovodí dva Kubánci – pianista Luis Guerra a kontrabasista Reinier Elizarde „El Negrón“ a barcelonský perkusista Manu Masaedo.

Tento koncert byl podpořen

AC/E