Boston Symphony Chamber Players Boston Symphony Chamber Players Boston Symphony Chamber Players
Hlasivka_R_HP_3
Grenadilla_detail_2
zpět na program

Boston Symphony Chamber Players

Datum konání

Čtvrtek, 16. 5. 2019 od 20.00
Předpokládaný konec koncertu 21.30

Cena

250 - 900 Vstupenky vyprodány

Program

  • Joseph Haydn: Klavírní trio č. 1 C dur op. 86 Hob.XV:27
  • Jean Françaix: Dixtuor pro dechové kvinteto a smyčcové kvinteto
  • Johannes Brahms: Klavírní kvintet f moll op. 34

Interpreti

  • Boston Symphony Chamber Players
  • Garrick Ohlsson - klavír
Hlasivka_detail_2
Hlasivka_detail_1

Tento přední americký ansámbl komorní hudby je od svého vzniku roku 1964 tvořen nejlepšími hráči Bostonského symfonického orchestru. Všichni jsou skvělými sólisty, vyhledávanými komorními interprety a zároveň renomovanými pedagogy. Obsazení se podle zvoleného repertoáru rozšiřuje o další členy orchestru nebo přizvané hvězdné hosty, mezi něž patří mimo jiné skladatel a dirigent Thomas Adès, pianisté Emanuel Ax, Paul Lewis, Jean-Yves Thibaudet či Garrick Ohlsson, který vystoupí v rámci tohoto koncertu. Vedle pravidelných turné po nejlepších světových pódiích jsou každoročními hosty slavného festivalu v Tanglewoodu.

 

 

 

Na festival Pražské jaro se Komorní hráči Bostonského symfonického orchestru vracejí po téměř čtyřiceti letech. Zato Garrick Ohlsson je v Praze častým hostem, zvláště na Pražském jaru, kde debutoval již v roce 1973. Dosud však jako sólista s orchestrem nebo v recitálovém vystoupení. Fanoušci tohoto amerického klavíristy jej nyní budou moci slyšet jako bravurního komorního hráče. A není to v jeho bohaté kariéře žádná výjimka. Komorní hudbě se věnuje celý život, úzce spolupracuje zvláště s předními smyčcovými kvartety, jakými jsou Cleveland Quartet, Emerson String Quartet, Tokyo String Quartet nebo Takács Quartet, s nímž hraje i v letošní sezóně. Má také své vlastní FOG Trio, které založil v San Francisku, kde žije.

Koncert byl podpořen:

 Mid Atlantic Arts Foundation s přispěním National Endowment for the Arts, Andrew W. Mellon Foundation a Trust for Mutual Understanding.

Mid Atlantic Arts Foundation