Cécile McLorin Salvant & Sullivan Fortner Cécile McLorin Salvant & Sullivan Fortner Cécile McLorin Salvant & Sullivan Fortner
Hlasivka_detail_1
Hlasivka
zpět na program

Cécile McLorin Salvant & Sullivan Fortner

Koncert trojnásobné držitelky Grammy za nejlepší vokální jazzová alba v letech 2015, 2017 a 2018

 

Nepodařilo se vám koupit vstupenku? Sledujte open-air přímý přenos koncertu na velkoplošné obrazovce na Smíchovské náplavce, Hořejší nábřeží (u kobky 17) #nasenaplavka.

Datum konání

Sobota, 1. 6. 2019 od 20.00
Předpokládaný konec koncertu 22.00

Místo konání

DOX+

Cena

1 200 Vstupenky vyprodány

Interpreti

  • Cécile McLorin Salvant - zpěv
  • Sullivan Fortner - klavír
Kornetka_L
Kornetka_detail_1

Ve spolupráci s Centrem současného umění DOX

DOX

Trojnásobná držitelka
Grammy

Krátce předtím, než Cécile McLorin Salvant vydala své druhé album WomanChild, kritik New York Times prorokoval: „Ač je širokému jazzovému publiku zatím neznámá, nebude to trvat dlouho.“ Jeho předpověď se bezezbytku naplnila. Toto její CD posbíralo celou řadu ocenění, včetně nominace na Grammy. Ve vítězství se jí sice podařilo nominaci proměnit až později, ale o to s větším úspěchem – v letech 2015, 2017 a 2018 získala Grammy za nejlepší vokální jazzová alba.

Narodila se v Miami do bilingvní rodiny – maminka Francouzka, otec pochází z Haiti. Od pěti let hraje na klavír, od osmi začala zpívat v profesionálním sboru. Svá studia se rozhodla završit ve městě Aix-en-Provence v jižní Francii, kde před tisíci lety trubadúři stvořili základy západní milostné písně. Ovšem Salvant zde studovala francouzské právo a prohlubovala své školení v klasickém zpěvu se zaměřením na barokní hudbu. V této nezvyklé konstelaci se však rozhodla vydat do neznámých končin – uchvátil jí jazz.

O tři roky později, roku 2010, se stala suverénní vítězkou Thelonious Monk International Jazz Competition, která je podle mnohých nejprestižnější soutěží v oboru. „Pokud někdo může navázat na ‚Velkou trojici‘ – Billie Holiday, Sarah Vaughan a Ella Fitzgerald, pak je to tato třiadvacetiletá virtuoska,“ napsal list New York Times.

Na svém nejnovějším albu nazvaném The Window (Okno) vystupuje za doprovodu klavíristy Sullivana Fortnera. V tomto složení vystoupí také na svém pražskojarním koncertu, kde se českému publiku představí vůbec poprvé.

Poslechněte si

Trouble is a Man

Monday