J. J. Big Band J. J. Big Band J. J. Big Band
Basilišaj Zasmušilý
Křídlatec Rudolfinský
zpět na program

J. J. Big Band

Koncert v rámci veletrhu Sport Expo

 

Ve spolupráci s RunCzech

 

Datum konání

Sobota, 5. 5. 2018 od 11.30

Místo konání

Výstaviště Praha
Basilišaj Zasmušilý
Skarabrnkus Iberský

V dresu Pražského jara nastoupí 5. května v 11.30 J. J. Big Band na start hodinového běhu série Run Czech.

Silně motivovaná parta zkušených hráčů pod vedením ostříleného kouče Jana Kareze vyrazí sprintem hned s první skladbou Runaway Baby, aby se v následující zatáčce dotáhla na Raye Charlese, běžícího se sloganem Let The Good Times Roll. Naši sportovci pak lehce zvolní do tempa písně Noc, nebo den, se kterou již jednou zdolali cílovou pásku mezinárodní soutěže jako první. Pak naberou dech slavnou melodií The Way We Were – tentokrát bez Barbary Streisand, zato v podání naší velké trombojové naděje Martina Hübnera (“tromboj” je zcela nová sportovní disciplína, která bude na výstavišti prezentována). V momentě, kdy se na břehu Vltavy začnou do krevního řečiště vyplavovat první endorfiny, do čela pelotonu se propracuje zpěvačka Karolína Vágnerová, která tvrdí, že kdokoliv se k ní přiblíží na 20 metrů, je Too Close For Comfort. Vágnerová se představí jako půvabná a nedostupná Bond girl se songem Goldfinger. Iniciativu poté převezme francouzský tenista Hermes Karel, který se rozhodl vyměnit pořadí v žebříčku ATP za umístění v některé z hitparád a za svým cílem běží on a Mrs. Jones sebevražedným tempem překážky přes Wonderwall. A protože součástí podniku je i typicky česká kratochvíle – procházka se psy – bude třeba neprodleně vyrazit Out Of The Doghouse

V cílové rovince pak na všechny čeká bezplatná ušní masáž s přiléhavým názvem Welcome To The Jungle.

J. J. Big band

Kapela založená před více než dvaceti lety trombonistou Janem Jakubcem, má za sebou debutové album z roku 2010, natočené ve studiích Českého rozhlasu, a dlouhou řadu živých vystoupení. Kromě vlastních akcí, benefičních koncertů a hraní na festivalech, kapela absolvovala společná vystoupení s orchestry z Německa v pražském Jazz Docku a na divadelní lodi „Tajemství“. Pod vedením Jana Kareze spolupracuje s mnoha vynikajícími instrumentalisty a příležitostně doprovází sólisty zvučných jmen i znělých hlasů, jako je držitelka Thalie Dasha, hvězda taneční klubové scény, americká zpěvačka Kaia Brown, nebo finalista X-Factoru Ondřej Ruml. Poslední tři roky pořádá pravidelný cyklus s názvem „Brewin’ To The Music“ ve Vinohradském pivovaru, kde každou první středu v měsíci dává prostor hostujícím big bandům, či sám účinkuje.

Za dobu své existence získala kapela několik ocenění, naposledy v červnu 2017 to bylo 1. místo v autorské soutěži na mezinárodním festivalu big bandů Kamenice – Děčín – Bad Schandau.

 

Jan Karez

Dirigent a také skladatel, textař, aranžér, saxofonista, fagotista, zpěvák, hráč na syntezátory. V polovině devadesátých let začínal v kultovní acid-jazzové formaci Plazma, hrál ve funkovém kvartetu The Fizz, živil se hraním v muzikálech, prací ve studiu a doprovázením pěveckých hvězd. Nechyběl ani v newyorské Carnegie Hall s Boom!Bandem při koncertu Karla Gotta v roce 2005. Zúčastnil se i dalších projektů, jako byla afro-popová reggae kapela Barakaba s muzikanty z Pobřeží slonoviny, Woody & Co. britského písničkáře Iana Wooda, ethno-popové Amirante se zpěvákem Alim Amirim, nebo latino-jazzové Duen de. Jako zpěvák účinkoval v několika dílech české verze pořadu Stardance, spolupracoval s Mondance Orchestra. Dirigoval vlastní orchestr Broadband Unlimited při muzikálových koncertech v pražské Lucerně a divadle ABC. Třikrát po sobě zvítězil s J. J. Big Bandem v autorské soutěži na mezinárodním festivalu.