Quatuor Arod Quatuor Arod Quatuor Arod
Křídlatec Rudolfinský
Synkopka Madrigalská
zpět na program

Quatuor Arod

Haydn / Webern / Zemlinsky

Datum konání

Pátek, 18. 5. 2018 od 20.00
Předpokládaný konec koncertu 21.45

Cena

100 - 500 Vstupenky vyprodány

Program

  • Joseph Haydn: Smyčcový kvartet g moll op. 74 Hob. III:74
  • Anton Webern: Langsamer Satz
  • Alexander Zemlinsky: Smyčcový kvartet č. 2 op. 15

Interpreti

  • Quatuor Arod - smyčcové kvarteto
Kornatka Pastorální
Otakárek Hostinský

Quatuor Arod je ansámbl, který sice vznikl teprve před čtyřmi lety, ale už se mu podařilo zaujmout i ty nejnáročnější posluchače. Píše se o jeho svěžesti, entuziasmu, úžasné souhře a také o vzácné schopnosti klást posluchačům v interpretaci nové otázky: „Arod přichází, aby radikálně změnil cesty, zpochybnil naše zvyklosti, náš vkus a ‚pravidla‘ interpretace,“ uvedl o něm magazín Bachtrack.

Absolventi pařížské konzervatoře na sebe poprvé výrazně upozornili před dvěma lety na Mezinárodní hudební soutěži ARD v Mnichově, kde získali první cenu. Od roku 2017 zažívají se svým souborem téměř pohádkově raketový vzestup: Stanice BBC je pro sezóny 2017–2019 jmenovala Umělci nové generace (BBC New Generation Artists) a sdružení evropských koncertních síní ECHO je pro sezónu 2018–2019 zařadilo do kategorie ECHO Rising Star, čímž se pro ně otevřelo mnoho skvělých koncertních příležitostí. K tomu podepsali exkluzivní smlouvu s labelem Erato a ještě na podzim vydali CD Mendelssohnových kvartetů.

Ansámbl se představil na těch nejlepších adresách, jako je například londýnská Wigmore Hall, salcburské Mozarteum, amsterdamská síň Concertgebouw a vídeňský Konzerthaus. Je také zván na evropské festivaly, k nimž se řadí i pozvání Pražského jara a jejich připravovaný festivalový debut.

Houslisté Jordan Victoria a Alexandre Vu hrají na Stradivariho a Guadagniniho nástroje, jež mají v pronájmu od Bearovy mezinárodní houslové společnosti. A ptáme-li se, odkud vzalo kvarteto svůj název, hledejme ho v Tolkienově trilogii Pán Prstenů. Jedná se o jméno krásného bělouše elfa Legolase, jež v překladu ze staroangličtiny znamená „rychlý“.