Zpět na program

HOW TO SPRING OFF?

Vystoupení předních osobností soudobé hudby. Večerem provede Josef Třeštík, dramaturg Pražského jara.

Vstup volný pro držitele permanentek Prague Offspring a vstupenek na večerní koncert od 20.00.

Eva Kesslová – Orchestr Berg, ředitelka

Marie-Sünje Schade – Konzerthaus Dortmund, vedoucí uměleckého plánování

Renáta Spisarová – Ostravské centrum nové hudby, výkonná ředitelka

S podporou

26 5 2023
Pátek 18.30

Místo konání

Co předchází tomu, než nová skladba žijícího autora zazní na koncertě a dostane se k posluchačům? Co je třeba k tomu, aby ji hudebníci specializovaného souboru mohli adekvátně a provést? Jaké jsou limity české scény soudobé hudby a jak by se mohla vyvíjet? A jak si stojí česká soudobá hudba v zahraničí?  To jsou otázky, na které se dramaturg Pražského jara Josef Třeštík bude ptát tří žen, výrazných osobností, které sice nestojí na podiu, ale na uvádění soudobé hudby mají zásadní vliv.

Eva Kesslová je ředitelkou Orchestru Berg, který téměř třicet let pražskému publiku přináší to nejnovější ze soudobé hudby a stál na počátku umělecké dráhy desítek mladých českých skladatelů a skladatelek.

Maria-Sünje Schade je vedoucí uměleckého plánovaní v Konzerthausu v Dormundu a dramaturgyní festivalu soudobé hudby Zeitinsel, jehož nedávný ročník byl věnován hudbě českého skladatele Ondřeje Adámka.

Renáta Spisarová se pohybuje mezi New Yorkem a Ostravou a je výkonnou ředitelkou Ostravského centra nové hudby, který pořádá mezinárodní bienále Ostravské dny, operní festival NODO a plánuje aktivity souborů Ostravská Banda a Ostrava New Music Orchestra.