Zpět na program

Zahajovací koncert: Daniel Barenboim & Wiener Philharmoniker

Bedřich Smetana: Má vlast

Program

  • Bedřich Smetana: Má vlast

Interpreti

  • Wiener Philharmoniker
  • Daniel Barenboim - dirigent

Cena

900 - 6900
12 5 2017
Pátek 20.00
Předpokládaný konec 21.40

Místo konání

Obecní dům – Smetanova síň

 

Zvláštní režim nákupu vstupenek

Na zahajovací koncert 12. května a závěrečný koncert 2. června nelze vstupenky rezervovat, Pražské jaro umožňuje pouze přímý prodej on-line a v prodejních místech.


Mimořádné zahájení

         Přehlídku prominentních zahraničních symfonických orchestrů, jakožto i festival samotný, zahájí těleso, které mnozí řadí na první příčku pomyslného žebříčku nejlepších světových orchestrů – Vídeňští filharmonikové v čele s dirigentem Danielem Barenboimem. Orchestr na Pražské jaro zavítá již posedmé – pocty zahájit festival se jim ale dostává vůbec poprvé. Daniel Barenboim pojal přípravy zahajovacího koncertu skutečně důkladně i velkolepě. Smetanovu Mou vlast zařadil na program abonentního koncertu Staatskapelle Berlin 12. a 13. prosince 2016 v Berlíně (shodou okolností na den přesně se zahájením prodeje vstupenek na Pražské jaro). Jen několik dní poté dílo nastuduje s Vídeňskými filharmoniky a uvede jej na koncertech ve Vídni, Paříži a Kolíně nad Rýnem (16. až 21. prosince 2016). S Vídeňskými filharmoniky Mou vlast zahraje v předvečer festivalu, tedy 11. května 2017, v Mnichově – symbolicky ve městě, které po dlouhá desetiletí bylo spjato s působením dirigenta Rafaela Kubelíka, jenž tam Smetanův cyklus s velkým úspěchem uváděl.
Po zahajovacích koncertech Pražského jara dílo představí ještě v Linci a opětovně ve Vídni.  Zajímavostí je, že si Daniel Barenboim nechal zaslat videozáznam slavné Kubelíkovy interpretace z Pražského jara 1990. Ve spolupráci s Českou televizí festival připravuje dokumentární film, který zachytí Barenboimovu cestu k Mé vlasti. Téma „vlasti“ je v dnešní době stejně aktuální, jako v době Smetanově. Úzce se přitom dotýká i samotného Daniela Barenboima, který je známý svým světoobčanstvím a aktivním angažmá v hledání mírového řešení palestinsko-izraelské otázky.

 


Cestujte na Pražské jaro vlakem Českých drah a získejte 50 % slevu na jízdném!
Více informací o projektu VLAK+ Pražské jaro