LESNÍ ROH: Finalisté oznámeni!

Dnes probíhalo v Národním domě na Vinohradech II. kolo soutěže v oboru LESNÍ ROH, kde 12 kandidátů usilovalo o postup do finále, které proběhne 14. května ve Dvořákově síni v Rudolfinu.

Návštěvníci a porotci si mohli poslechnout repertoár v délce 30 minut, kdy zazněli skladby od Paula Hindemitha, George Philippa Telemanna, Christopha Foerstera a Johanna Joachima Quantze. Dále proběhla premiéra skladby, která byla zkomponovaná pro MHS Pražské jaro 2018, Virtuosino per corno e pianoforte od Jiřího Gemrota.

 

Po dlouhém rozhodování, se porota rozhodla pro 4 kandidáty, kteří postoupí do finálového kola. Jména postupujících vyhlásil předseda poroty Radovan Vlatković a jsou jimi:

 

Paweł Cal

Alexandre Collard

Milena Viotti

Yun Zeng

 

Mimo to, byli oceněni i kandidáti, kteří nepostoupili do finále a jimž se porota rozhodla udělit zvláštní ceny. Luis Duarte Dias Moreira a Cristiana Custodio oba z Portugalska získali čestné uznání poroty. Cenu Nadace Českého hudebního fondu za nejlepší provedení skladby zkomponované pro MHS Pražské jaro 2018 získal Alexandre Collard z Francie.

 

Finálové kolo probíhá ve dvou částech. První začíná v 16 hodin, druhá ve 20 hodin.

 

V odpoledním programu od 16 hodin vystoupí:

  1. Alexandre Collard (Francie)
  2. Paweł Cal (Polsko)

 

Ve večerním programu od 20 hodin vystoupí:

  1. Zeng Yun (Čína)
  2. Milena Viotti (Švýcarsko)

 

Přesný harmonogram naleznete zde: https://bit.ly/2rHCXPp.

Lístky na obě části finále zakoupíte online na: https://bit.ly/2rCix9o.

Aktuální dění obou oborů můžete sledovat na facebookovém profilu (https://bit.ly/2I0dgj6) a Instagramu (https://www.instagram.com/imcpraguespring/?hl=cs).