Ministerstvo kultury a Pražské jaro uzavřely smlouvu o spolupráci

Ministr kultury Martin Baxa a Pavel Trojan, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro dnes slavnostně podepsali smlouvu o spolupráci na následující tři roky. Díky této smlouvě získá Pražské jaro každoročně částku 30 milionů korun, pokud budou splněny všechny nezbytné podmínky.

Cílem smlouvy o spolupráci je zajištění finanční stability umožňující dlouhodobé plánování programu festivalu. To pořadatelům festivalu výrazně pomůže při vyjednávání se zahraničními partnery, jejichž angažmá jsou plánována na léta dopředu. České publikum se tak může i nadále těšit na hosty světového formátu a skvělé hudební zážitky.

Oproti minulým letům tak od roku 2023 může MHF Pražské jaro počítat s fixní částkou dotace. Ovšem i nadále bude muset o dotaci Ministerstvo kultury ČR každoročně požádat a stejně jako ostatní žadatelé o dotaci dodržet všechny stanovené podmínky. Výhodou pro festival, který začíná v době velmi krátké poté, co na Ministerstvu kultury komise rozdělí dotace, bude to, že bude předem vědět, s jak velkou částkou může počítat.