Začal 75. ročník soutěže Pražské jaro v oboru lesní roh

Dnes 6. května jsme v Praze přivítali 48 soutěžících v oboru LESNÍ ROH a oficiálně tím zahájili 75. mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro 2024. V následujících dnech budou mladí umělci bojovat o titul laureáta.

Hudebníci pochází ze 17 světových zemí, jmenovitě z Brazílie, České republiky, Číny, Francie, Itálie, Kolumbie, Korejské republiky, Maďarska, Mexika, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Slovinska, Španělska, Ukrajiny, USA a Velké Británie. Do prvního kola postoupili na základě výsledků z předkola.

Hodnocení udělí porota složená z renomovaných hornistů. V jejím čele usedne André Cazalet z Francie. Dalšími porotci jsou Luca Benucci z Itálie, Jörg Brückner z Německa, Jindřich Petráš z České republiky, Zuzana Rzounková z České republiky, Will Sanders z Nizozemí a Szabolcs Zempléni z Maďarska.

Slavnostní zahájení již tradičně proběhlo v Majakovského sále v Národním domě na Vinohradech. Soutěžící si vylosovali pořadová čísla, pod kterými budou vystupovat až do konce soutěže.

První kolo začne zítra 7. 5. v 9:30 v Majakovského sále v Národním domě na Vinohradech a potrvá až do pozdních hodin následujícího dne. Soutěžící zahrají 1. a 2. větu z Koncertu č. 5 F dur Jan Václava Sticha Punta a dále jednu skladbu dle svého výběru: En Foret či Sur les Cimes Eugena Bozzy či Villanelle pro lesní roh Paula Dukase. Přesný časový harmonogram I. kola naleznete ZDE.

Vstupenky lze zakoupit na místě nebo na webových stránkách festivalu.

Další informace ohledně soutěže naleznete na našich sociálních sítích. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu.