Hudební soirée Rozkvětu Pražského jara

Festival Pražské jaro ve spolupráci Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy zve na sérii čtyř diskusních setkání v Kampusu Hybernská. Hudební soirée určená především mladému publiku připravili studenti Ústavu hudební vědy, jejich hosty budou přední umělci a umělkyně spojené s letošním ročníkem festivalu. V rozhovorech proložených živými koncertními ukázkami společně nejen přiblíží konkrétní festivalový program, ale zamyslí se i nad obecnějšími otázkami. Co dnes považujme za českou hudbu? V čem spočívá mistrovství interpretace staré hudby na dobové nástroje? Jak to vypadá, když se současný skladatel nechá inspirovat pravěkou hudbou? A jak vznikají elektronické skladby a jaké technologie skladatelé využívají? To můžete zjistit na čtyřech setkáních, které se konají 20. 2., 5. 3., 19. 3. a 23.4. v Kampusu Hybernská. Vstupné je zdarma a kapacita omezená, proto si místa včas rezervujte na festival.cz/rozkvet

Večery jsou věnovány památce Lenky Hlávkové, která byla v letech 2012–2015 a 2021-2023 ředitelkou Ústavu hudební vědy a stála u vzniku projektu. 

Kde domov můj?

Co je ta „naše česká hudba“ a má co říct i v dnešní globalizované době, 200 let po narození Bedřicha Smetany?

20. 2. 2024
Kampus Hybernská

 

Hudba, která zraje jako víno

Jak se hledá zvuk minulosti a jak zněli předchůdci dnešních hudebních nástrojů? Odpovědi na tyto otázky pomůže hledat flétnistka Jana Semerádová

5. 3. 2024
Kampus Hybernská

Je nová hudba nová?

Jak zní soudobá hudba inspirovaná 30 tisíc let starými jeskynními malbami? Kryštof Mařatka naživo ukáže, jak mohly vypadat a znít nástroje pravěkých lidí.

19. 3. 2024
Kampus Hybernská

Stroj, přístroj, nástroj

Cesta elektronické hudby z laboratoří skladatelů do jejich notebooků a mezi lidi. Co to je theremin? A jak lze rozeznít kusy klavíru?

23. 4. 2024
Kampus Hybernská