“Je to jen píseň, ale tak hluboká, že se vám zaryje až do morku kostí” (Miah Persson)

Miah Persson & Malcolm Martineau: Láska a život ženy
Čt 16. 5., Rudolfinum

Slavný Schumannův cyklus písní pro soprán a klavír a písně skandinávských autorů v jedinečně pojatém programu sólistky, která je zvána do MET i Salcburku

Je až s podivem, že teprve poprvé do Česka přijede jedna z nejlepších mozartovských a straussovských pěvkyň současnosti, švédská sopranistka Miah Persson. Na Pražském jaru přednese 16. května s klavíristou Malcolmem Martineau program nazvaný Láska a život ženy. V Rudolfinu zazní vedle slavného Schumannova cyklu i výběr z písní Clary Schumann díla skandinávských autorů, které Miah Persson spojila s Schumannovým cyklem do jednoho celku. Posluchači budou mít neopakovatelnou příležitost seznámit se s díly Gösty Nystroema, Ture Rangströma, Wilhelma Stenhammara, Edvarda Griega, Jeana Sibelia, Bo Lindeho, Huga Alfvéna, Larse-Erika Larssona a Wilhelma Petersona-Bergera.

Schumannův cyklus je odrazem ženského života. Od blouznivého zamilování, sňatku, narození dítěte až k bolestné ztrátě partnera. “Když jsem pak měla dítě, vždycky jsem se u závěrečné písně rozplakala,” – slova Miah Persson dokládají, jak hlubokých emocí se hudba může dotknout. A emoce zprostředkované na písňovém recitálu jsou v tomto ohledu ještě svou vlastní kategorií. Přijďte to zažít na koncert Pražského jara.