Violy poprvé v Sále Martinů

Dnes 6. 5. jsme v Praze přivítali 31 soutěžících v oboru VIOLA a oficiálně tím zahájili 74. mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro 2023. V následujících dnech budou mladí umělci bojovat o titul laureáta.

Hudebníci pochází ze 14 světových zemí, jmenovitě z Bulharska, České republiky, Číny, Francie, Itálie, Jižní Koreje, Japonska, Kanady, Nizozemí, Ruska, Spojených států amerických, Švédska, Tchaj-wanu a Velké Británie. Do prvního kola postoupili na základě výsledků z předkola.

Hodnocení udělí porota složená z renomovaných violistů. V jejím čele usedne Antoine Tamestit, rezidenční umělec Pražského jara. Dalšími porotci jsou Kristina Fialová a Pavel Nikl z České republiky, Garth Knox z Irska, Cynthia Phelps z USA, Lars Anders Tomter z Norska a Tabea Zimmermann z Německa.

Slavnostní zahájení již tradičně proběhlo v Sále Martinů na Akademii múzických umění v Praze. Soutěžící si vylosovali pořadová čísla, pod kterými budou vystupovat až do konce soutěže.

První kolo začne zítra 7. 5. v 10:00 v Sále Martinů na Akademii múzických umění a potrvá až do pozdních hodin následujícího dne. Časový harmonogram byl právě publikován na této stránce. Součástí repertoáru jsou skladby od Maxe Regera a Paula Hindemitha. Lístky lze zakoupit na místě nebo na webových stránkách festivalu.

Další informace ohledně soutěže naleznete na našich sociálních sítích. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu.