Je Vám 26 let a méně? Kupte si vstupenku za 200 Kč
na vybrané koncerty.
V rámci této nabídky je možné zakoupit vždy jen jednu vstupenku na daný koncert.
1) Zaregistrujte se k účtu Pražského jara. Registrovat se můžete na www.festival.cz pod ikonkou Váš účet v pravém horním rohu obrazovky. Máte-li již své přihlašovací údaje do svého účtu z předchozích let, vyplňte je a přihlaste se. V případě, že registrováni nejste, klikněte na registrovat, vyplňte požadované údaje a registraci dokončete.
2) Po přihlášení do svého účtu klikněte na tlačítko Nastavení účtu. V části Doplňující údaje budete vyzváni k zadání data narození. Po odsouhlasení podmínek se Vám tamtéž zobrazí odkaz pro nákup vstupenek Rozkvětu.
3) Po dokončení registrace do Rozkvětu budete moci nakoupit po jedné vstupence na vybrané koncerty za 200 Kč.
4) Pokud nejste přihlášeni, učiňte tak. Bez přihlášení se Vám totiž nezobrazí snížená cena pro Rozkvět.
5) Zvýhodněné vstupenky v režimu Rozkvětu v náhledu sálu zobrazíte stisknutím příslušného typu vstupného (vstupenka za 200,- Kč) v seznamu dostupných typů vstupenek nad náhledem sálu.
6) Buďte připraveni, že při vstupu do budovy sálu můžete být vyzváni k předložení platného dokladu (platné ISIC karty, občanského průkazu či jakéhokoli jiného oficiálního dokladu), kde budete moci doložit, že splňujete věkovou hranici (26 let včetně) a jedná se skutečně o Vás (na základě fotografie atp.).
7) Odložte si kabáty, dejte si něco dobrého k snědku či se napijte. U stolečků si můžete koupit program. Vejděte do sálu a pohodlně se usaďte na svá místa.
8) Udělejte si selfie před začátkem koncertu (o přestávce či po jeho skončení), vložte jej na Facebook či Instagram (ať na Vaši návštěvu máme taky nějakou památku) s označením #prazskejaro nebo #praguespring. Následně si vypněte zvuk telefonu. Během koncertu už, prosím, nefoťte.
Smetanova Má vlast v podání České filharmonie a Semjona Byčkova
Tři nejlepší hobojisté se utkají o vítězství v soutěži Pražské jaro za doprovodu Prague Philharmonia v dílech Bohuslava Martinů, Jiřího Gemrota a B. A. Zimmermanna.
Jeden z nejslavnějších orchestrů světa poprvé na Pražském jaru ve skladbách Dmitrije Šostakoviče. Andris Nelsons – dirigent, Baiba Skride – housle
Dvořákův Violoncellový koncert třikrát jinak ve finále soutěže Pražské jaro
Festivalový návrat Fabia Luisiho po pětatřiceti letech v dílech Brahmse, Berga a klasika japonské hudby Tōru Takemitsu. Jako sólistka vystoupí Akiko Suwanai – housle.
Rezidenční umělkyně Patricia Kopatchinskaja provede posluchače hudbou šesti staletí v programu, který spojí smyčcový orchestr, lidový zpěv, středověkou mši a světelný design.
Hudba Stravinského, Bartóka, Milhauda a přelomové dílo 20. století Arnolda Schönberga, ve kterém září Patricia Kopatchinskaja jako Pierrot.
Klenoty houslového repertoáru 20. století od známého klasika české filmové hudby Luboše Fišera ve spojení s dílem Ludwiga van Beethovena
Estonský filharmonický komorní sbor, jeden z nejlepších pěveckých sborů světa, představuje program z děl Arvo Pärta u příležitosti skladatelových 90. narozenin.
Pro svůj český debut zvolil legendární orchestr z Chicaga monumentální Šestou symfonii Gustava Mahlera inspirovanou Almou Mahler. Diriguje Jaap van Zweden.
Vítěz soutěže Pražské jaro 2024 na koncertě výjimečného obsazení, který vyvrcholí monumentální Čtvrtou symfonií Petra Iljiče Čajkovského.
Český debut Kammerakademie Potsdam s dirigentem Antonellem Manacordou. V Beethovenově klavírním koncertu vystoupí Pierre-Laurent Aimard.
Spektakulární program nositele titulu Švédský národní orchestr z děl Smetany, Chopina a Bartóka v rukou charizmatického dirigenta Santtu-Matiase Rouvaliho a klavírního virtuosa Jana Lisieckého.
Tomáš Netopil v čele Concentus Musicus Wien, legendárního tělesa dobových nástrojů, které založil a více než šedesát let vedl Nikolaus Harnoncourt.
Pražskojarní debut světově proslulého ansámblu, vítěze soutěže ARD v Mnichově, ve skladbách Beethovena, Čajkovského a Raphaëla Merlina
Milostné hry a úžasné světy bohů v pasticciu z oper Psyché, Persée, Atys a Armide z pera skladatele období vlády Ludvíka XIV. Jeana-Baptisty Lullyho v podání francouzského Ensemble Correspondances
Petr Popelka stane v Praze poprvé jako šéfdirigent Vídeňských symfoniků ve výsostně vídeňském programu. Zazní Beethoven a Růžový kavalír Richarda Strausse. Sólista Jan Bartoš.
Ostře sledovaný dirigentský debut Jana Sedláčka a vítězky soutěže 2024, houslistky Tsukushi Sasaki
LSO po dvaceti letech opět na Pražském jaru, tentokrát s Antoniem Pappanem a oslnivou Lisou Batiashvili v dílech Berlioze, Szymanowského a R. Strausse.
Čím pulsuje současná hudební scéna? Světové premiéry českých a slovenských autorů v kontextu zahraniční tvorby v podání těch nejpovolanějších interpretů soudobé hudby.
Koncerty a akce Prague Offspring 2025
30. 5. 2025 – 18.30, GEORGE BENJAMIN IN CONVERSATION
30. 5. 2025 – 20.00, ENSEMBLE MODERN I.
31. 5. 2025 – 14.00, READING LESSONS – ENSEMBLE MODERN
31. 5. 2025 – 16.00, MASTERCLASS – ENSEMBLE MODERN
31. 5. 2025 – 18.30, HOW TO SPRING OFF? DISKUZE
31. 5. 2025 – 20.00, ENSEMBLE MODERN II.
Opera George Benjamina zakončí první rok tříleté rezidence Ensemble Modern na Pražském jaru.
Koncerty a akce Prague Offspring 2025
30. 5. 2025 – 18.30, GEORGE BENJAMIN IN CONVERSATION
30. 5. 2025 – 20.00, ENSEMBLE MODERN I.
31. 5. 2025 – 14.00, READING LESSONS – ENSEMBLE MODERN
31. 5. 2025 – 16.00, MASTERCLASS – ENSEMBLE MODERN
31. 5. 2025 – 18.30, HOW TO SPRING OFF? DISKUZE
31. 5. 2025 – 20.00, ENSEMBLE MODERN II.
Monumentální Mahlerovo poselství v provedení České filharmonie, osmi špičkových sólistů a tří sborů pod vedením Semjona Byčkova