12/05/2021 Středa 20:00 Obecní dům – Smetanova síň
Zahajovací koncert

Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin, Vladimir Jurowski

10/05/2021 Pondělí 20:00 Royal
Před zahájením neformálně

Ladislav Bilan Jr. – koncert nabitý rytmem a pulzující mladistvou energií

12/05/2021 Středa 16:00 Park na Kampě
Má vlast na Kampě

Sledujte Smetanovu Mou vlast již tradičně v parku na Kampě!

13/05/2021 Čtvrtek 10:00 Obecní dům – Grégrův sál
Tubadúr pro nejmenší

Určeno dětem od 4 let, vhodné i pro mateřské školy.

13/05/2021 Čtvrtek 18:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro
Finále, smyčcové kvarteto

13/05/2021 Čtvrtek 20:00 Obecní dům – Smetanova síň
Rundfunk-Sinfonieorchester Berlin & Vladimir Jurowski

Smetana: Má vlast

14/05/2021 Pátek 16:00 HAMU, Sál Martinů
Master Class – Alexander Pavlovsky

Širokému publiku je určena master class s tímto prvním houslistou Jerusalem String Quartet

14/05/2021 Pátek 18:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro
Finále, klavír

14/05/2021 Pátek 20:00 kostel sv. Anny – Pražská křižovatka
Polyfonní závěť Josquina Desprez

Huelgas Ensemble, Paul Van Nevel

15/05/2021 Sobota 18:00 kostel sv. Šimona a Judy
Salon ZUŠ

Koncert mladých talentů – stipendistů projektu MenART

16/05/2021 Neděle 20:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Garrick Ohlsson

Szymanowski, Prokofjev, Janáček, Skrjabin

17/05/2021 Pondělí 11:00 HAMU, Sál Martinů
Master Class – Garrick Ohlsson

Širokému publiku je určena master class s tímto významným klavíristou.

17/05/2021 Pondělí 20:00 Obecní dům – Smetanova síň
Bohu patří země

Zemlinsky, Krása, Stravinskij – Ilan Volkov

18/05/2021 Úterý 17:00 Rudolfinum – Sukova síň
Master Class – Ray Chen

Širokému publiku je určena master class s tímto významným umělcem.

18/05/2021 Úterý 20:00 Obecní dům – Smetanova síň
London Symphony Orchestra & Sir Simon Ratttle

G. Mahler – Symfonie č. 6

18/05/2021 Úterý 20:00 Anežský klášter
Chaeyeon You

Bach, Widor, Kim, Saint-Saëns, Taballione

19/05/2021 Středa 20:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Charpentier a jeho římští mistři

Ensemble Correspondances, Sébastien Daucé

20/05/2021 Čtvrtek 19:00 Mercedes Forum Praha
Marta Kloučková Quartet

Koncert multižánrové zpěvačky, textařky a skladatelky

20/05/2021 Čtvrtek 20:00 Obecní dům – Smetanova síň
Na křídlech tance

Enescu, Lalo, Stravinskij – Ion Marin, Ray Chen

21/05/2021 Pátek 20:00 Obecní dům – Smetanova síň
Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks & Jakub Hrůša

G. Mahler – Symfonie č. 3

21/05/2021 Pátek 20:00 kostel sv. Anny – Pražská křižovatka
Anglie v rozkvětu

Phantasm - soubor viol da gamba

22/05/2021 Sobota 11:00 Anežský klášter
Duo Bohémo

Martinů, Honegger, Saariaho, Ravel

22/05/2021 Sobota 17:00 Anežský klášter
Widmann & Schumann Quartett

Mozart, Widmann

22/05/2021 Sobota 20:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Pražákovo kvarteto

Feld, Haydn, Stravinskij, Dvořák

22/05/2021 Sobota 20:00 DOX+
Kratochvíl, Ackerman, Zangi
& Jazz Q Martina Kratochvíla

23/05/2021 Neděle 11:00 Anežský klášter
Widmann & Kožuchin

Schumann, Widmann, Weber

23/05/2021 Neděle 17:00 Koncertní sál Pražské konzervatoře
Pohlceni Stravinským

PKF – Prague Philharmonia, Marián Lejava

23/05/2021 Neděle 20:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Quatuor Modigliani

Mozart, Stravinskij, Schubert

24/05/2021 Pondělí 20:00 Obecní dům – Smetanova síň
Budapest Festival Orchestra

Franz Liszt – Iván Fischer, Seong-Jin Cho

24/05/2021 Pondělí 20:00 Národní technické muzeum
Kalabis Quintet

Ibert, Vasks, Ligeti, Ježek, Barber, Arnold

25/05/2021 Úterý 20:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Český filharmonický sbor Brno

Bruckner, Fiala, Górecki, Janáček

26/05/2021 Středa 20:00 Obecní dům – Smetanova síň
Debut Pražského jara

František Macek & Johannes Moser – Dvořák, Schumann, Sibelius, Panufnik

27/05/2021 Čtvrtek 20:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Mahler Chamber Orchestra

Mozart Momentum 1785/1786 – Leif Ove Andsnes, Christiane Karg

27/05/2021 Čtvrtek 20:00 Anežský klášter
Martin Daněk

Rameau, Adès, Couperin, Dutilleux – Knoblochová, Vojta, de Pas, Sokolov, Marković

28/05/2021 Pátek 20:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Mahler Chamber Orchestra

Mozart Momentum 1785/1786 – Leif Ove Andsnes, Christiane Karg

28/05/2021 Pátek 20:00 DOX+
Klangforum Wien

Prague Offspring je nová tradice Pražského jara – křupavá, trochu zlobivá, mladá, otevřená, experimentální.

29/05/2021 Sobota 11:00 DOX+
Panelová diskuse

29/05/2021 Sobota 14:00 DOX+
Reading Lessons – Klangforum Wien

29/05/2021 Sobota 17:00 DOX+
Master Class – Klangforum Wien

29/05/2021 Sobota 18:30 DOX+
Komponovaná architektura

29/05/2021 Sobota 20:00 DOX+
Klangforum Wien

Bas Wiegers – Neuwirth, Rataj, Vítková, Demoč, Heuer, Mikyska, Hájek

30/05/2021 Neděle 10:30 kostel sv. Lukáše
Sukovy Křečovice

30/05/2021 Neděle 17:00 HAMU, Sál Martinů
Master Class – Jörg Widmann

30/05/2021 Neděle 20:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Filharmonie Brno

Česká premiéra symfonie Philipa Glasse – Dennis Russell Davies, Angélique Kidjo, Christian Schmitt

31/05/2021 Pondělí 20:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Apollon, vůdce Múz

Stravinskij, Mozart, Poulenc – PKF – Prague Philharmonia, Emmanuel Villaume, Jörg Widmann

31/05/2021 Pondělí 20:00 Forum Karlín
Angélique Kidjo

Nezaměnitelný hlas, energický jevištní pohyb a harmonické spojení různých kultur a jazyků v jedné osobě

01/06/2021 Úterý 20:00 kostel sv. Anny – Pražská křižovatka
Kryštof Harant aneb Putování do Svaté země

Cappella Mariana, Vojtěch Semerád, Constantinople, Kiya Tabassian, Saša Rašilov

02/06/2021 Středa 20:00 Rudolfinum – Dvořákova síň
Gidon Kremer

Gubajdulina, Brahms, Čajkovskij – Giedrė Dirvanauskaitė, Alexandre Kantorow

03/06/2021 Čtvrtek 20:00 Obecní dům – Smetanova síň
Závěrečný koncert

Prokofjev, Stravinskij – Česká filharmonie, Mark Wigglesworth