Zahájili jsme obor housle

Po pondělním zahájení soutěže v kategorii LESNÍ ROH jsme dnes, 7. května, zahájili také kategorii HOUSLE. Do Prahy dorazilo 42 soutěžících z 10 světových zemí, jmenovitě z České republiky, Číny, Francie, Irska, Japonska, Korejské republiky, Německa, Rakouska, Slovenska a Švýcarska.

Mladí hudebníci do soutěže postoupili na základě úspěchu v předkole a během oficiálního zahájení si vylosovali pořadová čísla, pod kterými budou vystupovat po celou dobu trvání soutěže. Přesný časový harmonogram I. kola naleznete ZDE.

Hodnocení jim udělí porota, v jejímž čele zasedá Ida Kavafian z USA a Arménie. Doplní jí Hana Kotková z České republiky a Švýcarska, Sergej Krylov z Itálie, Daniel Phillips z USA, Liviu Prunaru z Rumunska a Belgie, Josef Špaček z České Republiky a Soyoung Yoon z Korejské republiky.

Prvního účastníka přivítáme 8. května v 9:30 v Sále Bohuslava Martinů na půdě Akademie múzických umění v Praze. První kolo trvá až do večera následujícího dne. Povinnou součástí repertoáru jsou skladby Mazurek op. 49 Antonína Dvořáka a Rondo A dur op. 8 Jana Václava Hugo Voříška. Dále si soutěžící vybírají mezi sólovými sonátami od Johanna Sebastiana Bacha – č. 1 g moll (BWV 1001), č. 2 a moll (BWV 1003) či č. 3 C dur (BWV 1005); a také mezi skladbami od Nicolo Paganini: Capriccio (dle vlastního výběru kromě č. 13 a 14) či od Heinricha Wilhelma Ernsta: jedna etuda z 6 polyfonických studií kromě č. 6.

Vstupenky lze zakoupit na místě nebo na webových stránkách festivalu.

Další informace ohledně soutěže naleznete na našich sociálních sítích. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu.