Zpět na program

Diana Damrau

Meyerbeer / Verdi / Massenet / Wagner / Ponchielli / Bellini

Program

 • Giacomo Meyerbeer: Hugenoti: Árie z opery
 • Giacomo Meyerbeer: Dinorah: Árie z opery
 • Giacomo Meyerbeer: Tábor ve Slezsku (výběr)
 • Giacomo Meyerbeer: Emma di Resburgo
 • Jules Massenet: Manon (výběr)
 • Richard Wagner: Bludný Holanďan (výběr)
 • Amilcare Ponchielli: La Gioconda op. 9 (výběr)
 • Vincenzo Bellini: Puritáni (výběr)
 • Giuseppe Verdi: Don Carlos (výběr)

Interpreti

 • Diana Damrau
 • Nicolas Testé
 • Prague Philharmonia
 • Emmanuel Villaume - dirigent

Cena

300 - 3000
16 5 2017
Úterý 20.00

Místo konání

Rudolfinum – Dvořákova síň

 

Jedna z nejzářivějších operních hvězd současnosti Diana Damrau do Prahy zavítá spolu se svým manželem, francouzským basbarytonistou Nicolasem Testé. Koncert, který je součástí jejich evropského turné Belcanto Drammatico, představí výběr árií ze slavných operních titulů devatenáctého století.

Diana Damrau je známá svým neuvěřitelně širokým repertoárem, který zahrnuje role určené jak pro koloraturní, tak pro lyrický soprán. Vedle toho se tato všestranná umělkyně nevyhýbá ani soudobé tvorbě (Vzestup poběhlice Iaina Bella nebo 1984 Lorina Maazela) a tvorbě písňové, při níž pravidelně spolupracuje s klavíristy Helmutem Deutschem a Craigem Rutenbergem. Širšímu publiku je nepochybně známá z přímých přenosů Metropolitní opery v New Yorku, v níž debutovala rolí Zerbinetty (Ariadna na Naxu) v roce 2005. Od té doby na této přední světové scéně vystoupila v Massenetově Manon, Belliniho Náměsíčné, Donizettiho Dceři pluku či Mozartově Kouzelné flétně, v níž jako jediná sopranistka v historii Metropolitní opery ztvárnila v jedné sezóně postavu Paminy i Královny noci.

Spolu s Nicolasem Testé, který bývá oceňován za interpretaci francouzské hudby, představí pražskojarnímu publiku za doprovodu PKF – Prague Philharmonia árie z Meyerbeerových Hugenotů, Verdiho Trubadúra či Wagnerova Bludného Holanďana. To vše pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma, který své bohaté zkušenosti s operní tvorbou sbíral na nejslavnějších světových scénách, mezi nimiž nechybí londýnská Covent Garden či berlínská Deutsche Oper.

 

„Nejslavnější koloraturní sopranistka současnosti.“ (New York Sun)

Sopranistka Diana Damrau se na světové operní scéně pohybuje již více než dvacet let. Na předních světových pódiích (Metropolitní opera, La Scala, Royal Opera House) ztvárnila paletu titulních rolí (Lucia di Lammermoor, Manon, La Traviata). Je ovšem rovněž vyhledávanou interpretkou písňového repertoáru, jenž pravidelně uvádí v koncertních sálech jako je newyorská Carnegie Hall či londýnská Wigmore Hall. Její bohatá diskografie zahrnuje kromě klasické hudby také nahrávku známých operetních, muzikálových a filmových melodií. Je držitelkou dvou prestižních ECHO Klassik Prize (2011 a 2014).

 

„… Nicolas Testé zářil jako urostlý, nesmiřitelný velekněz Nourabad. Svůj průrazný, dobře podepřený basbaryton rozezněl s jistotou a nezaměnitelným francouzským šarmem…“ (Christopher Corwin)

Francouzský basbarytonista Nicolas Testé původně vystudoval hru na klavír, fagot a hudební historii. Ve zpěvu se zdokonaloval ve vzdělávacích programech Opéra National de Paris a Centre de Formation Lyrique, v roce 1998 získal druhou cenu na soutěži Voix Nouvelles. Pravidelně vystupuje v předních evropských operních domech (Deutsche Oper Berlin, De Nederlandes Opera) a hudebních festivalech (Glyndebourne Festival, Montpellier Festival). Jako koncertní pěvec spolupracoval například s Orchestre National de France či Birmingham Symphony Orchestra.

 

„Villaumovo skvělé dirigentské umění je jako pomyslný seminář o tom, jak má správně vypadat francouzská opera.“ (Chicago Classical Review)

Francouzský dirigent Emmanuel Villaume za svou kariéru vystoupil s  nejprominentnějšími operními soubory a symfonickými orchestry z celého světa. V současné době již čtvrtou sezónu působí jako hudební ředitel Dallas Opera. S Pucciniho Manon Lescaut triumfoval jak v londýnské Royal Opera House, tak na scéně newyorské MET. Deník New York Times k tomu napsal: „Je to nejživější a nejvíce vzrušující interpretace Manon v MET za řadu posledních let a je úžasným zahájením jarní sezóny operního domu.“ Od září 2015 je maestro Villaume hudebním ředitelem a šéfdirigentem PKF – Prague Philharmonia. Jeho jmenování předcházela úspěšná spolupráce na nahrávacích projektech s Annou Netrebko pro Deutsche Grammophon a Bryanem Hymelem pro Warner Classics.

 


Cestujte na Pražské jaro vlakem Českých drah a získejte 50 % slevu na jízdném!
Více informací o projektu VLAK+ Pražské jaro