II. koncert vítěz...
03/12/20 06:03
Zpět na program

II. koncert vítězů Mezinárodní pěvecké soutěže o cenu Emy Destinnové a Karla Buriana

Program

  • Jiří Antonín Benda: Romeo a Julie: árie s opery
  • Bedřich Smetana: Hubička: Árie z opery
  • Franz Schubert: Zimní cesta (Winterreise), cyklus písní D 911 op. 89
  • Antonín Dvořák: Rusalka op. 114: Árie z opery
  • Franz Schubert: Die Forelle
  • Jules Massenet: Werther: Árie Charlotty
  • Georges Bizet: Carmen
  • Charles Gounod: Faust a Markétka: árie z opery
  • Gaetano Donizetti: Lucia di Lammermoor: árie z opery
  • Petr Iljič Čajkovskij: Evžen Oněgin
  • Ruggiero Leoncavallo: Komedianti: Prolog z opery

Interpreti

  • Stanislava Součková
  • Soňa Kresáková
  • Jiří Bar
  • Petr Eben
  • Jekaterina Asenova Popova
  • Vera Rudeanu
  • Josef Heriban
  • Magda Janculescu
  • Jan Soumar
  • Jiři Pinkas
  • Éva Tomássy
  • Jaroslav Horáček
  • Jan Hus Tichý

Datum konání

03 / 12 / 2020
Čtvrtek 06.03

II. koncert vítězů Mezinárodní pěvecké soutěže o cenu Emy Destinnové a Karla Buriana

Jiří Benda: Arie s opery Romeo a Julie
Bedřich Smetana: Arie z opery Hubička
Stanislava Součková, ČSR, klavír Soňa Kresáková

Franz Schubert: Zimní cesta: Klam – Šedivá hlava – Sen jara – Pošta
Jiří Bar, ČSR, klavír Petr Eben

Antonín Dvořák: Arie z opery Rusalka
Franz Schubert: Pstruh
Jekaterina Asenova Popova, Bulharsko, klavír Zlatinka Myšakova

Jules Massenet: Arie z opery Werther
Sergej Rachmaninov: Nebuď smuten
Vera Rudeanu, Rumunsko, klavír Dagobert Bucholz

Georges Bizet: Arie z opery Carmen
Charles Gounod: Arie z opery Faust a Markétka
Josef Heriban, ČSR, klavír Soňa Kresáková

Gaetano Donizetti: Arie z opery Lucia di Lammermoor
Rumunská lidová: Hora staccato
Magda Janculescu, Rumunsko, klavír Dagobert Bucholz

Petr Iljič Čajkovskij: Arie z opery Evžen Oněgin
Giacomo Rossini: Tanec
Theodorian Valentin, Rumunsko, klavír Dagobert Bucholz

Ruggiero Leoncavallo: Prolog z opery Komedianti
Petr I. Čajkovskij: Jen kdo zná touhy tíž
Jan Soumar, ČSR, klavír Jiří Pinkas

Richard Strauss: Sen za svítání
Georges Bizet: Arie z opery Carmen
Éva Tomássy, Maďarsko, klavír János Kulko

Léo Délibes: Arie z opery Lakmé
Léo Délibes: Dívky z Cazidu
Vasilka Radeva-Todorova, Bulharsko, klavír Kalinka Lazarova

Josef Haydn: Čtvero ročních počasí
W. A. Mozart: Arie z opery Kouzelná flétna
Éva Murányi, Maďarsko, klavír Emmi Varazdy

Petr I. Čajkovskij: Arie z opery Eugen Oněgin
Antonín Dvořák: Biblická píseň
Jaroslav Horáček, ČSR, klavír Jan Hus Tichý

Christoph W. Gluck: Arie z opery Orfeus v podsvětí
Georges Bizet: Arie z opery Carmen
Soňa Červená, ČSR, klavír Soňa Kresáková

Giuseppe Verdi: Arie z opery Aida
Zlatev-Čerkin: Modrooká dívka
Naděžda Atanasova-Šarkova, Bulharsko, kloavír Kalina Lazarova