Zpět na program

Nokturno I.

Program

  • Johann Sebastian Bach: Anglická suita č. 4 F dur BWV 809
  • Robert Schumann: Kreisleriana op. 16
  • Bedřich Smetana: České tance I

Interpreti

  • Roman Rabinovich
15 5 2014
Čtvrtek 21.30

Místo konání

Rudolfinum – Dvořákova síň

Tip Pražského jara

Roman Rabinovich
rodák z Taškentu, nyní žijící v New Yorku, který v roce 2008 zvítězil v Mezinárodní klavírní soutěži Arthura Rubinsteina, má na svém kontě úspěšná vystoupení v prestižních koncertních sálech jako Gewandhaus Leipzig, London Wigmore Hall, Metropolitan Museum v New Yorku, Velký sál Moskevské konzervatoře, Salle Cortot v Paříži či Kennedy Center ve Washingtonu.

Jeho hra je naprosto jedinečná, dravá a virtuózní a v přednesu velmi originální. Zračí se v ní velký hudební talent a žánrový přesah – kromě klasické hudby se intenzivně věnuje také jazzu a na svém kontě má řadu velmi zajímavých kompozic a transkripcí orchestrálních děl pro klavír. Velmi úspěšně se prosazuje také jako výtvarník, často spojuje své koncerty s výstavou svých obrazů.

Na Pražském jaru 2014 se představí jak v sólovém recitálu, tak 18. května ve Smetanově síni Obecního domu v monumentálním Rachmaninovově Druhém klavírním koncertu za doprovodu Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK.

J. S. Bach: Partita č. 6 e moll v podání Romana Rabinoviche

____________________

Vstupenka na Pražské jaro zároveň jako slevový kupón!

Vstupenka na Pražské jaro platí zároveň jako slevový kupón na výstavu "Vivat Musica!" Národní galerie v Praze a do expozice "Secese. Vitální umění 1900" Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Více informací v odkazu "Vivat Musica!" a "Secese. Vitální umění 1900" v sekci "Novinky".