Zpět na program

Zahajovací koncert

Program

  • Bedřich Smetana: Má vlast

Interpreti

  • Česká filharmonie
  • Jiří Bělohlávek
12 5 2014
Pondělí 20.00

Místo konání

Obecní dům – Smetanova síň

V roce 2014 uplyne 100 let od narození legendárního českého dirigenta Rafaela Kubelíka (1914 – 1996), který stál v roce 1946 společně s Českou filharmonií u zrodu festivalu Pražské jaro. Když jsme přemýšleli, jak vzdát hold tomuto legendárnímu umělci, zcela logicky nám vyplynulo jediné a nejlepší možné řešení. Svěřit v roce 2014 zahájení festivalu České filharmonii v čele s jejím šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem. Věříme, že Rafael Kubelík by měl z našeho rozhodnutí radost. Vždyť České filharmonii v jednom ze svých dopisů napsal: „Drazí přátelé, v myšlenkách jsem stále ještě v Praze – doma! – Za všechnu tu krásu hudby, věrnost a lásku – jak jste mi ji tak štědře dali – Vám děkuji – z celého srdce! Buďte zdrávi a silni – pro zdraví naší hudby! Objímám Vás co nejvřeleji – Váš Rafael Kubelík.“ (Zdroj: Archiv ČF, dopis datovaný 1. 7. 1990).

V roce 2014 pro Vás Pražské jaro připravilo hned dvě reprízy Smetanovy „Mé vlasti“, a to 13. a 14. května vždy od 20.00 hod. ve Smetanově síni Obecního domu.

Vaše Pražské jaro

 

Partner Premium vstupenky

____________________

Vstupenka na Pražské jaro zároveň jako slevový kupón!

Vstupenka na Pražské jaro platí zároveň jako slevový kupón na výstavu "Vivat Musica!" Národní galerie v Praze a do expozice "Secese. Vitální umění 1900" Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Více informací v odkazu "Vivat Musica!" a "Secese. Vitální umění 1900" v sekci "Novinky".