Deset zážitků, které neminout na Pražském jaru

Nedostaly se na Vás vstupenky na zahajovací koncert 12. 5. s Berlínskými filharmoniky pod vedením Kirilla Petrenka? Přijďte sledovat přímý přenos na velkoplošné projekci v parku na pražské Kampě. Na návštěvníky čeká již od odpoledne bohatý doprovodný program. Piknikové deky s sebou!  

Přijďte se podívat na finálové večery soutěže Pražské jaro v oboru lesní roh (13. 5.) a housle (14. 5.) a zažijte adrenalin večera, který bez nadsázky může rozhodnout o kariéře mladého umělce.  

Poslechněte si 16. 5. v Rudolfinu slavný Schumannův cyklus písní pro soprán a klavír Láska a život ženy v kombinaci s písněmi skandinávských autorů v jedinečně pojatém programu sopranistky Miah Persson, která je zvána do MET i Salcburku.  

Na koncertě 17. 5. v Rudolfinu uslyšíte hudbu italských mistrů renesance a baroka v podání ikony historicky poučené interpretace, Phillipa Herrewegha s Collegiem Vocale Gent. Energičtí sólisté i komorní hráči Z.E.N. Tria, kteří podle svých slov rozhodně nejsou na podiu v zenu, zahrají 25. 5. v Rudolfinu koncert z děl Brahmse a Dvořáka.  

Orchestre Philharmonique de Radio France pod vedením Mikko Francka provede 27. 5. v Rudolfinu skladby hudebního impresionisty Maurice Ravela. A světovou premiéru houslového koncertu Kryštofa Mařatky inspirovaného pravěkými jeskynními malbami v podání houslisty Amaury Coeytauxe, jež bude sám autor dirigovat.  

Slyšet neslýchané můžete na koncertech, které se vymykají běžným posluchačským zážitkům, ať už je to provedení skladby 11 000 strun pro 50 klavírů od G. F. Haase 2. 6. ve Foru Karlín, sitespecific projekt Pianofonia Michala Rataje a Jana Trojana v Národním Technickém Muzeu pro klavír a jeho součástky, anebo se na celý víkend ponořte do toho nejaktuálnějšího z nové hudby na Prague Offspring 31. 5. a 1. 6. v DOXu.